Warning: unlink(/var/www/vinopredaj.sk/web/system/cache/tb/cache.pavilion.menu_html.0.2.1539835685): No such file or directory in /var/www/vinopredaj.sk/web/tb_themes/pavilion/library/Cache.php on line 66Warning: unlink(/var/www/vinopredaj.sk/web/system/cache/tb/cache.pavilion.menu_html.0.2.https.1539835686): No such file or directory in /var/www/vinopredaj.sk/web/tb_themes/pavilion/library/Cache.php on line 66 Hoegaarden pivo - beer | Vinotéka In Medio, Bratislava
Navštívte nás v našej predajni na Hradskej ulici č. 78/B v Bratislave, tel.: 02 / 4552 3547.

Hoegaarden pivo - beer

Mesto Hoegaarden leží na východ od Bruselu, v hlavnej obilnej oblasti pestovania pšenice. V minulosti tu stálo viac ako 30 pivovarov produkujúcich pšeničné pivo, brány posledného z nich sa však zavreli v paťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia, kedy ležiaky začali vytláčať pšeničné pivá.

O desať rokov neskôr nadšenec Pierre Celis začal tento druh piva opäť oživovať. Ako teenager pomáhal vyrábať pivo v poslednom z miestnych pivovarov. To ho inšpirovalo a vytvoril ľahko zakalený nápoj, ochutený semenami koriandru a kôrou z pomarančov Curacao.

Celis očakával ohlas len od miestnych štamgastov, ten sa však dostavil v celosvetovom meradle. Jeho úspešný pivovar bol nakoniec v osemdesiatych rokoch kúpený skupinou Interbrew.