Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás na +421 903 721 388 ..

Alois Lageder vinárstvo

Región Alto Adige / Južné Tirolsko je jednou z turisticky najzaujímavejších vinárskych oblastí v Európe. Vďaka jedinečnej polohe na úpatí Dolomitov je v zime rajom pre lyžiarov , v lete  zasa veľmi zriedka zaprší a teploty v údoliach stúpaju denne až k 40C. Extrémne vysoké rozdiely teploty  počas  dňa o v noci ( 40/15)   a vysoké polohy vinohradov ( až 1300 m n.m.) zasa prospievajú senzorickým vlastnostiam hrozna.


Viac ako 150 rokov je výroba vína významnou súčasťou aktivít rodiny Lageder. V roku 1934 získala rodiny majetok Loewngang v Magré a v nasledujúcich rokoch kúpou rozširovala rozlohu vlastných vinohradov v najlepších polohách Alto Adige. Dnes patrí vinárstvo Lageder k lídrom v celej oblasti, je ekologicky zamerané na maximálne využívanie geotermálnej a slnečnej energie (90% spotrebovanej energie je z vlastnej produkcie) . Kvalita vína má dlhodobo prednosť pred množstvom a je zdrojom inšpirácie do budúcnosti. Je  múzou mnohých mladých umelcov, ktorých Alois Lageder pravidelne pozýva, aby na mieste zrodu špičkových vín vytvárali symbiózu vína s kultúrou, hľadali a ukazovali nové cesty dopredu ....

English:

Alois Lageder is a synonym for the highest standard of quality in viticulture and winemaking, for a sustainable, holistic corporate philosophy, and for a wide spectrum of cultural and artistic activities. Founded in 1823, and now directed by Alois Lageder, representing the fifth generation of family ownership, our winery combines tradition and innovation. Our wines are divided into two assortment groups: Tenutæ Lageder and Alois Lageder.

Novinky a Blog o Víne : http://www.vinopredaj.sk/blog-o-vine