Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás na +421 903 721 388 ..

Antinori

antinoriVinohradníctvo je v Taliansku často rodinnou záležitosťou a tajomstvá výroby lahodného nápoja sa dedia z generácie na generáciu. Rodina Antinoriovcov tak robí už 600 rokov. Dvadsaťšesť generácií vášnivých vinárov vybudovalo na severe Talianska vínne impérium a spoločnosť Antinori dnes patrí medzi jedného z popredných producentov vín v krajine.

História bohatá na úspechy

Prvým z generácie vinárov bol Giovanni di Piero Antinori, ktorý v roku 1385 založil vo Florencii spolok miestnych vinohradníkov „Arte Fiorentina dei Vinattieri“. V skutočnosti prvý záznam o členovi rodiny vyrábajúcom víno pochádza z roku 1180, čo posúva rodinnú históriu viac do minulosti a robí ju tak vzácnejšou. Málokedy sa jeden rod venuje vinohradníctvu tak dlho, ako práve Antinoriovci. Víno im rozhodne prinieslo úspech. V šestnástom storočí patrili k najbohatším ľuďom v Taliansku a  mohli si dovoliť kúpiť honosný palác Antinori v Florencii za 4000 florénov. Antinoriovci však neboli len vášniví vinári, ale aj vášniví Taliani. Za svoju snahu o zjednotenie Talianska dostal v roku 1861 Nicolo Antinori šľachtický titul. Dvadsiate storočie sa nieslo v znamení inovácií a pokusov s novými odrodami.

Víno Antinori Tignanello, ročník 2004 sa v rebríčku TOP100 z roku 2007 (najlepších vín roka) časopisu Wine Spectator umiestnilo na 4.mieste s 95 bodmi.
Vína od Antinori sa pravidelne nachádzajú v zoznamoch odporúčaných talianskych vín, od časopisov Decanter, Wine Spectator.