Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás na +421 903 721 388 ..

BERTA Vinárstvo Strekov

Rodinný podnik bol založený v roku 2008. Na začiatku výroba dosahovala ročnú produkciu len 2000 fliaš vína. Posmelený záujmom a podporovaný priateľmi sme túto kapacitu zvýšili objem na 5000 fliaš ročne.  Vína sa spracovávajú z hrozna ktoré pochádza zo strekovského  vinohradníckeho rajónu, z časti vlastných viníc a z časti svojich priateľov. Tu je možné kontrolovať, prípadne prispôsobiť kvalitu hrozna na požiadavky výrobcu.

Vinárstvo vychádza zo základnej myšlienky, že kvalita vína sa rodí vo vinohrade. Preto sa snažia vysádzať vlastné vinice. V roku 2012 vysadili 3400 kusov Rizlingu vlašského, ktorému sa v Strekove mimoriadne darí. Cieľom je výsadba takej plochy viníc, ktoré zabezpečia väčšinu kapacity v nových priestoroch, ktoré v súčasnosti budujú.

Bude to moderná prevádzka  v štýle vidieckeho sídla s kapacitou 60 tis. litrov  v tankoch a sudoch a 60 tisíc litrov vo fľašiach. Predpokladaný termín ukončenia je rok 2014. Nespornou výhodou firmy je fakt, že všetci štyria členovia rodiny, rodičia a dvaja synovia majú vinárske vzdelanie. Toto považujú za devízu, ktorá sa nedá len tak kúpiť a je to aj výzva a zodpovednosť voči zákazníkom.