Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás na +421 903 721 388 ..

Chateau Belá - Egon Muller

Château Belá je v hotelierskom svete ešte novým, a teda nie veľmi známym pojmom. Vo vinárskom svete je však značka Château Belá už niekoľko rokov synonymom najvyššej kvality. Vína z Belej dostať kúpiť v New Yorku, Tokiu, na Slovensku ich majú v ponuke najlepšie gastronomické podniky.

Rizling rýnsky z produkcie Château Belá, bobuľový výber, ročník 2001 je mnohými považovaný za najlepšie slovenské víno a dostal sa aj do hodnotenia Top 10 európskych vín v hodnotení európskych somelierov.

Hoci vinárstvo Château Belá a hotel Château Belá sú dve samostatné firmy, vinárstvo sídli tiež v kaštieli. Jeho súčasťou sú totiž rozsiahle pivnice a Ullmannovci vlastnili za prvej republiky aj vinice.

Keď sa neter Ilony von Krockow pred rokmi vydala za jedného z najlepších a najuznávanejších nemeckých vinárov Egona Müllera, rozhodli sa spolu s ním dnešní majitelia kaštieľa v rodinnej vinárskej tradícii pokračovať. Skôr než zámok zrekonštruovali pivnice, doviezli technológiu a našli vinára, ktorý bude mať výrobu vína na Slovensku pod palcom.