Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás na +421 903 721 388 ..

Gamla Israel

Víno bolo vždy súčasťou izraelskej kultúry. V Judajských kopcoch a kraji Galileje je možné v každej dedinke nájsť starobylý kamenný lis na víno. Moderný návrat tradície výroby vína sa v Izraeli odohral na konci 19. storočia, kde barón Edmond de Rothschild založil svoje vinice v Zichron Ya’acov a v Rishon-Le-Zion. Ale až v poslednej dobe, konkrétne od roku 1980, keď Carmel Mizrahi vytvoril svoj výnimočný „Cabernet Sauvignon Special Reserve 1976“, sa izraelskí milovníci vína začali intenzívne zaujímať o vysoko kvalitné vína. Hneď nato vinárstvo

Golan Heights Winery nastavilo ešte vyšší štandard so svojimi Cabernetmi a Merlotmi. Ostatné vinárstva ich nasledovali a začali zvyšovať kvalitu svojej produkcie. Dnes je izraelský trh plný zaujmavých vín, ktoré sa vyrábajú v malých množstvách a sú zaujmavé svojou originalitou. Na Slovensko prichádzajú títo výrobcovia v zastúpení širokej ponuky bielych i červených vín, z ktorých mnohé boli ocenené na medzinárodných výstavách vína ako šampión.

Za najlepšie oblasti na pestovanie hrozna sa považujú Golanské výšiny a Horná Galilea, vďaka svojej vyššej polohe a chladnejšej klíme. Golanské výšiny charakterizuje tufová vulkanická pôda, Hornú Galileu zasa dobre drénované ťažšie kamenisté podložie. Zvyšok krajiny je klimaticky pomerne horúci a suchý s náročnými podmienkami na pestovanie kvalitného viniča.