Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás na +421 903 721 388 ..

Le Macchiole

Vinárstvo je krásnym príbehom ľudí a ľudského úsilia niečo dosiahnuť. A čiastočne aj príbehom jedného človeka. Eugénio Merli a jeho manželka Cinzia boli dávno presvedčení, že tvrdá práca, rešpektovanie prírodných podmienok a správny výber odrody prinesie v oblasti Bolgheri výnimočné výsledky.

Po založení vinárstva v roku 1982 a vysadení vinohradov v roku 1983 nazvali prvé víno Paleo rosso. Písal sa rok 1987 a víno bolo bežným cuveé z v tom čase bežných odrôd oblasti – Vermentino, Sangiovese a Cabernet Sauvignon , v podstate sa snažili robiť to isté ako najvýznamnejší vinári v oblasti – Sassicaia a Ornelaia. V roku 1991 sa spojili s mladým ambicióznym enológom Lucom D´Attomom, a ako prví a dodnes jediní majitelia s rodiskom priamo v oblasti Bolgheri začali snívať sen o vínach, ktorých odrodová originalita bude navždy spojená s ich menom a s oblasťou Bolgheri.

Tak vznikli v roku 1994 Messorio ( 100% Merlot ) a Scrio ( 100% Syrah), nasledované Paleo Rossom ( od roku 2001 100% Cabernet Franc ). Ich dlhoročné úsilie bolo odmenené v roku 2008 – Wine Spectator udelil vínu Messorio 100 bodov. Filozofia vinárstva je založená na absencii referenčných modelov, rešpektovaní prírodných rytmov a prirodzených cyklov života.

Vinohrady sú obhospodarované výlučne organickými metódami, aj keď zmienku o tom na etiketách fliaš budete hľadať márne. Aj premena hrozna na víno v pivniciach prebieha s minimálnymi zásahmi ľudí do procesov. Výsledkom sú zdravé a úchvatné vína s čistým charakterom.