Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás na +421 903 721 388 ..

LEITZ Weingut Rheingau

Nemecký vinár roka 2011 : Johannes Leitz  História nemeckej vinárskej rodiny Leitz siaha až do roku 1744 .  Johannes Leitz sa narodil v roku 1964 v Rüdesheime .

Jeho starý otec  Josef Leitz znova vybudoval vinárstvo po bombardovaní počas Druhej svetovej vojny. Jeho otec , Antonius Leitz na krátku dobu prevzal zodpovednosť za vinárstvo pred jeho predčasnou smrťou v roku 1966 .

Po smrti otca zostalo rodine Leitz kvetinárstvo , domácnosť a samozrejme rodinné vinárstvo. Až do roku 1985 , kedy

Johannes prevzal vinárstvo, nebolo stredobodom pozornosti.   Potom, čo prevzal rodinný podnik , podarilo sa mu rozšíriť zvýšiť vinice z 2,9 ha na 40 ha , ktoré tu vidíme dnes . Za tie roky , Johannes získal národné a medzinárodné uznanie za svoje vynikajúce vína.

Medzi jeho hlavné trhy patrí Nórsko , Švédsko , Veľká Britániá a USA .  Rast vinárstva mal pozitívny vplyv na kvalitu všetkých vyrábaných vín . Konkrétne Rüdesheim z vinice Berg Schlossberg , Berg Rottland a Berg Kaisersteinfels , pokračuje v tradícii , že patrí medzi top suché vína z Nemecka . Všetky vína od Johannesa" majú svoj osobitý charakter a predvádzajú typický terroir Rüdesheim , kde sa narodili.