Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás na +421 903 721 388 ..

Strekov 1075 Vinárstvo

Vinárstvo Strekov 1075 Zsolt Sütő - Tí pestovatelia, ktorí idú za najvyššou a nie za najpochopiteľnejšou kvalitou, skôr či neskôr zistia, že za pojmom najvyššia kvalita je osobitosť pochádzajúca z osobitosti vinohradníckej plochy.

Na začiatku sme preceňovali  svoju dôležitosť vo výrobe vína, a chceli sme ukázať svetu, aké dobré víno vieme zo strekovského hrozna vyrobiť.  Chceli sme súťažiť a byť lepší. Až neskoršie sme si uvedomili, že neexistuje pojem najlepšie víno tak isto, ako neexistuje najlepší človek. Existujú len osobnosti, ktoré sú jedinečné svojimi charakteristickými črtami. U človeka je najdôležitejšie  prostredie odkiaľ prichádza,  aké telesné a duševné bohatstvá vie nahromadiť počas svôjho vývoja, a ako nadobudnuté hodnoty vie v čo najčistejšej forme ukázať  a zúžitkovať pre blaho ľudstva. Poslanie vína a človeka je podobné.  Aj víno má v čo najčistejšej forme hovoriť o jedinečnostiach vinohradníckej plochy, odkiaľ pochádza. Keď to dokáže, dosiahne najvyššiu kvalitu, akú len dosiahnuť môže.

Osobitosť nie je do pohárov násilne natlačená chuťová abstrakcia, ale sa objavuje vo víne vytvorených harmóniách, v prírodných krásach a v život milujúcich ľudských spoločenstvách ...