Nenašli ste čo ste hľadali? Kontaktujte nás na +421 903 721 388 ..

Villa Maria Estate

Vinárstvo stálo pri zrode pomerne mladej histórie novozélandského vinárstva, kedy pestovanie a výroba hrozna bola skôr koníčkom než výnosným obchodom. Vinárstvo si za krátky čas získalo svojich priaznivcov a stalo sa ikonou novozélandského vinárstva.

História

Už viac ako 50 rokov vyrába George Fistonich, zakladateľ a vlastník vinárstva, kvalitné víno a importuje ho do viac ako 50-tych krajín sveta. Na začiatku bola len vášeň pre víno, ktoré tvorilo súčasť jeho osobnosti a životného štýlu, ktorý si George priniesol z rodného Chorvátska.

Novinky a Blog o Víne: http://inmedio.sk/novinky/blog

Ocenenia

Rok 1962 bol zlomovým bodom pre vinárstvo. Villa Maria získala prestížnu cenu za víno a od tej doby sa nerozrastalo len vinárstvo, ale aj kvalita vín. Za posledných 30 rokov získalo vinárstvo obrovské množstvo cien a stalo sa najviac oceňovaným novozélandským vinárstvom.

Certificate of sustainability

Novozélandské vinárstva sú progresívne, moderné, inovatívne a Villa Maria nie je výjimkou. Keď sa začali zavádzať vína so šróbovacími uzávermi, vinárstvo bolo medzi prvými, kto s úspechom zaviedol túto novinku do praxe.
Vinárstvu Villa maria nie je ľahostajná ani príroda. Podieľa sa na projekte udržateľnosti zdrojov (Certificate of sustainability), kde napríklad chladí miestnoti chladným nočným vzduchom miesto klimatizácie, vinárstvo je navrhnuté tak, aby sa čo najviac využilo denné svetlo a zbytočne sa nepoužívalo umelé osvetlenie.

Ekologické vinárstvo

V zálive Hawkey´s Bay vlastní vinárstvo Villa Maria 21ha viníc, ktoré sú ekologicky obhospodarované. To znamená, že miesto chemických postrekov používajú prípravky z morských rias proti škodcom a podporu rastu.

Víno

Villa Maria sa zaoberá pestovaním tradičných francúzskych odrôd ako napríklad Sauvignon Blanc, Chardonnay, Pinot noir a pod. Vinárstvo označuje víno na etiketách podľa jeho štýlu a prejavu, aby si zákazník mohol adekvátne vybrať.

Single wineyard
Každá vinica má vplyv na chuť vína a preto je dôležité zachovať typickosť oblasti-terroiru.

Reserve
Víno charakterizuje výnimočná vinica a výnimočný ročník.

Cellar Selection
Práca enológa je veľmi dôležitá pre výsledný prejav vína. V týchto vínach sa vám predstaví vinárske umenie v jeho najdokonalejšej podobe.

Private Bin
Vína ponúkajú to najlepšie z rôznych častí ostrovov. Odrodová čistota, ľahkosť, sviežosť je prejavom vína.